Bieg

W tym roku już po raz drugi mamy przyjemność zaprosić Cię do udziału w Biegu Dla Zwycięzców! Jeśli czujesz w sobie ducha zwycięstwa lub…, no właśnie,  jeszcze go nie czujesz, to ten bieg jest dla Ciebie! Pozostało niewiele czasu na poprawienie kondycji: Bieg JUŻ 13. października!


W poprzedniej edycji naszym głównym celem było zebranie pieniędzy na pomoc poszkodowanym dzieciom, które cierpią z powodu wojny między kartelami narkotykowymi w Kolumbii. Udało nam się uzbierać niespełna 7.300 złotych, które zostały przekazane Fundacji OpenDoors na cele projektu, o którym więcej możesz przeczytać tutaj.

 

W tym roku idziemy krok dalej i nie skupiamy się na jednym projekcie, ale chcemy wspomóc dzieci tam gdzie tego najbardziej potrzebują! Każdego dnia w wyniku prześladowania za wiarę młodzi Chrześcijanie doświadczają ludzkiej nienawiści, w obliczu której są bezsilni. To nie są problemy, jakie powinny wkraczać w niewinny świat najmłodszych: brak bezpiecznego schronienia, rozłąka z rodzicami, odtrącenie przez lokalną społeczność – wielu z nas dorosłych miałoby trudności z przetrwaniem takich wyzwań. Więcej o sytuacji na świecie w tym aspekcie możesz przeczytać tu. Dlatego też zebrane podczas biegu fundusze w całości zostaną przeznaczone na działania Fundacji OpenDoors wśród dzieci w poszczególnych projektach na całym świecie.

 


Możemy sprawić, że dzieci w odległych krajach doświadczą chwili wytchnienia od przerażającej codzienności – czy to przez ciepły koc, czy lekcję matematyki w bezpiecznej szkole będą mogły zaznać ludzkiej życzliwości, która jest zaprzeczeniem rzeczywistości, w której są zmuszane żyć.

 

 

 

 

Pragniemy im przesłać dobro – tak po prostu,
przyłączysz się? 

 

 

Jeśli przyjmujesz wyzwanie (możesz je zrealizować poprzez bieg, ale też spacer, trucht czy nordic walking…) to czekamy na Twoje zgłoszenie  – wypełnij Formularz.

Przed dokonaniem zgłoszenia koniecznie zapoznaj się z Planem i Zasadami Biegu.